پاسخ سوالات خود در زمینه «ریزش مو» را در اینجا بخوانید

۱۳۹۶/۴/۳۰ جمعه
(0)
(0)
پاسخ سوالات خود در زمینه «ریزش مو» را در اینجا بخوانید
پاسخ سوالات خود در زمینه «ریزش مو» را در اینجا بخوانید
به گزارش کافه خونه؛ پاسخ سوالات برخی از کاربران در خصوص «ریزش مو» توسط خلیل صداقت‌پیشه متخصص پوست و مو داده شده که به شرح زیر است.

دلایل ریزش مو
خلیل صداقت‌پیشه متخصص پوست و مو درباره علل ریزش مو در مردان اظهار کرد: به طور کلی ریزش مو (در مردان و زنان) بر اثر علل مختلفی همچون کم‌خونی، اختلالات تیروئیدی، زایمان و شیردهی، شیمی درمانی، اعمال جراحی سنگین و وراثت روی می‌دهد که از میان این علل، سابقه ارثی بیشترین نقش را در ریزش موی مردان دارد.

علل ریزش مو هنگام استحمام
وی بیان کرد: آب باعث افزایش خاصیت لغزندگی مو‌ها و ریزش راحت‌تر مو‌ها می‌شود. همچنین مو‌ها با جذب آب سنگین‌تر شده بنابراین در اثر جاذبه زمین سریع‌تر جدایی آن‌ها از کف سر اتفاق می‌افتد.

این متخصص پوست و مو توصیه کرد: افراد باید از شانه کردن مو‌های خیس خودداری کرده و پس از خشک شدن کامل، مو‌های خود را به وسیله یک برس یا شانه دندانه‌دار درشت، شانه کنند.

ریزش موی طبیعی
صداقت‌پیشه افزود: ریزش روزانه ۱۰۰ تار مو طبیعی است.

عوامل مختلف در ریزش موی سکه‌ای
وی تاکید کرد: استرس نقش موثری در ریزش موی سکه‌ای دارد. ریزش موی سکه‌ای علاوه بر مردان در زنان نیز مشاهده می‌شود.

ریزش موی ارثی
یک متخصص پوست و مو با اشاره به قابل پیشگیری نبودن ریزش موی ارثی تصریح کرد: افراد در خانواده‌هایی که ریزش موی ارثی دارند باید به محض مشاهده ریزش مو بلافاصله به متخصص پوست و مو مراجعه کنند.

استفاده از دارو‌های ضد ریزش مو
صداقت‌پیشه اظهار کرد: اگر ریزش مو ارثی باشد به محض قطع دارو‌های ضد ریزش مو نظیر محلول ماینوکسیدیل ریزش مو دوباره شروع می‌شود، زیرا ژن افراد قابل تغییر نیست، ولی در صورتی که ریزش مو به علل دیگری همچون کم‌خونی، اختلالات تیروئیدی، فشار عصبی، اعمال جراحی سنگین بوده که قابل درمان هستند، پس از قطع مصرف این دارو‌ها ریزش مو دیگر رخ نمی‌دهد.

کاشت مو
وی گفت: برای کاشت مو از مو‌های پشت و کناری سر استفاده می‌شود، زیرا ژنتیک مو‌های پشت سر با مو‌های جلوی سر متفاوت بوده و مو‌های پشت سر هیچ وقت دچار ریزش نمی‌شوند.

این متخصص پوست و مو عنوان کرد: هر چه قدر بانک مو (ناحیه کنار و پشت سر) قوی‌تر باشد میزان موفقیت در عمل کاشت مو و تراکم مو بیشتر است.

تفاوت روش FUT با روش FIT
صداقت‌پیشه تاکید کرد: تعداد تار موی منتقل شده به جلوی سر در روش FUT نسبت به روش FIT بیشتر است. ولی در روش FUT خط عمل باقی می‌ماند این در حالی است که در روش FIT خط عمل مشاهده نمی‌شود.

مصرف محلول ماینوکسیدیل در دوران بارداری
وی یادآور شد: زنان باردار باید از مصرف محلول ماینوکسیدیل پرهیز کنند، زیرا استفاده از این دارو در دوران بارداری سبب گشاد شدن عروق و کاهش فشار خون می‌شود./باشگاه خبرنگاران
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتی