95 درصد ایرانی ها، درگیر نان شب

۱۳۹۵/۳/۳ دوشنبه
(0)
(0)
95 درصد ایرانی ها، درگیر نان شب
95 درصد ایرانی ها، درگیر نان شب
به گزارش کافه خونه، عباسعلی اللهیاری (رییس سازمان نظام روان‌شناسی و عضو هیات علمی‌ دانشگاه تربیت مدرس) در واکنش به اینکه گفته می‌شود؛ 34 درصد مردم تهران از اختلالات روانی رنج می‌برند، گفت: هنوز تحقیق جامعی با متدولوژی علمی و رعایت همه مولفه‌های تحقیقی در خصوص میزان اختلالات روانی در کشور انجام نشده است، اما به طور کلی این واقعیت که اختلالات روحی، روانی در کشور در حال افزایش است؛ احساس می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اختلالات روانی یک مختصات به خصوصی دارد و نظام طبقه بندی و مشخصه‌هایی برای آن وجود دارد، افزود: به طور مثال وقتی از اضطراب و افسردگی نام می‌بریم؛ باید بر اساس معیارهای تشخیصی از 10 نشانه افسردگی، 6 مولفه برای مدت زمان مشخصی وجود داشته باشد و نشانه‌های اصلی آن نیز افت عملکرد فرد در حوزه‌های اجتماعی، شغلی و تحصیلی است.

اللهیاری افزود: به صرف اینکه یک حالتی از افسردگی نظیر پوچی، بی‌معنایی و بروز افکار خودکشی در شخصی دیده شود؛ نمی‌توان گفت که این فرد افسرده است، چراکه افسردگی و اختلالات روانی دارای تعریف ویژه خود هستند.

استرس و فشار روانی در جامعه بسیار بالاست

رییس نظام روان‌شناسی کشور، بیکاری را یکی از علت‌های ظهور و بروز اختلالات روانی و آسیب‌های اجتماعی دانست و بیان کرد: بر اساس متدولوژی علمی افرادی که اشتغال پیدا می‌کنند، هویت شغلی و رضایت از زندگی و در واقع نوعی آرامش و سلامت روانی پیدا می‌کنند، ولی افراد بیکار احساس پوچی، بی‌معنایی و بی‌هویتی دارند و اگر این بیکاری مزمن باشد؛ خود می‌تواند به نوعی اختلال روان‌شناختی تبدیل شود.

وی ادامه داد: وقتی مدت زیادی فرد بیکار است؛ انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی برای وی مترتب می‌شود. بنابراین بیکاری یک از مسائلی است که اختلالات روانی و افسردگی را در جامعه تشدید می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس افزود: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که استرس و فشار روانی در آن بسیار بالا است به طوریکه شاخص رنج روانی که برای میزان سنجش استرسی است که شهروندان در طول روز برای امرار معاش خود تحمل می‌کنند؛ در جامعه ایرانی 95 درصد اعلام شده است؛ یعنی از هر 100 نفر ایرانی 95 نفر برای امرار معاش خود استرس دارند که این استرس به خودی خود به بروز بسیاری از مسائل دیگر منجر می‌شود./
ایلنا
مرتبط با این بخش
برای ورود به این شهر باید عریان شوی! + تصاویر/ 18+رکوردی پزشکی از جنس جهاد/ 11 هزار ویزیت و 790 جراحی رایگان برای ورود به این شهر باید عریان شوی! + تصاویر/ 18+پذیرایی زن ساطور به دست از زائران امام رضا(ع) + تصاویراعتراض به چالش مانکن در اتاق عمل+فیلمنقشه چشم چران های خیابانی برای گردنبندهای دختران و خانم های تهرانی نقشه چشم چران های خیابانی برای گردنبندهای دختران و خانم های تهرانی 7 سال زندان برای مرد 42 ساله افغان به جرم ازدواج با دختر 6 ساله (عکس) 7 سال زندان برای مرد 42 ساله افغان به جرم ازدواج با دختر 6 ساله (عکس) برگزاری اولین نمایش مد زنان در غزه!معلولیت عجیب و نادر این دختر ایرانی +تصاویرمن ترانه 15 دست لباس دارم/ کشیدن لپ احمدی نژاد در زنجان/ بی وفایی صندلی های سبز بهارستان + فتوطنز حمل بز و کاه با لامبورگینی +ویدیو«خون‌بازی» پدیده عجیب مدارس دخترانه +عکس دستگیری پسرک زنانه‌پوش در تالار عروسی درآمد استاندار تهران، ماهانه فقط 17 میلیون تومان است!
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتابطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب