حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟

۱۳۹۵/۱۲/۱۹ پنج شنبه
(0)
(0)
حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟
حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟
به گزارش کافه خونه، رشد فزاینده اقتصادی چین با جمعیت یک میلیارد و 300 میلیون نفر هر روز باعث نگرانی بسیاری از کشورهای توسعه یافته همچون آمریکا شده است. چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می‌رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

پیوستن سریع چین به سیستم تولید جهانی باعث شده تا ورود چین به بازارهای جهانی با موفقیت همراه شود. عرضه فراوان نیروی کار ارزان و مناسب به‌همراه نرخ رشد پس‌انداز و سرمایه بالا و سرمایه گذاری مستقیم که با خود فن‌آوری را می‌آورد عاملی شده تا رشد اقتصادی این کشور هر روز با سرعت بیشتری باشد.

گزارش خبرنگار تسنیم حاکی است، در چین میانگین درآمد کارگران آن‌هم در شهرهای بزرگ حدود 500 دلار است البته این نرخ در شهرهای دیگر متفاوت است اما در مجموع دستمزد یک کارگر در چین کمتر از 200 دلار نیست. کارفرمایان چینی باید 30 درصد حق بیمه پرداخت کنند این در حالی است که در ایران کارگران 7 درصد از سهم حق بیمه را خودشان پرداخت می‌کنند و سهم حق بیمه کارفرمایان 23 است. نیروی کار برای خارجی‌هایی که در چین فعالیت می‌کنند بسیار ارزان است و آنها بیشتر تمایل دارند در فعالیت‌های اقتصادی خود از نیروی انسانی چینی استفاده کنند.

دستمزد کارمندان نیز در چین متفاوت است به‌نحوی که یک کارمند ساده در شانگهای حدود 3 هزار یوان دستمزد می‌گیرد البته عموماً حقوق‌های بالای 5هزار یوان برای رده‌های مدیریتی مختلف در چین پرداخت می‌شود./ تسنیم

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتی